Loading color scheme

Лікування алкогольного психозу (Біла гарячка)

Алкоголізм, а точніше синдром залежності від алкоголю, згідно з Міжнародним класифікатором хвороб 10-го перегляду) це хронічне захворювання, викликане бажанням регулярно вживати алкогольні напої і виражається в тому, що у людини виробляється фізична і психічна залежність від спиртних напоїв, від яких він не може самостійно відмовитися. Все це призводить до поступової соціальної деградації, негативно позначається на стані нервової системи, внутрішніх органів. Це складна медико-психосоціальна проблема, що вимагає системного і поетапного вирішення. І тут немає разового підходу.

У наркологічному диспансері №1 у Києві пацієнти, яким поставили діагноз «алкоголізм», можуть отримати свій шанс на одужання і поступове повернення до нормального життя.

Основні причини алкоголізму

Згідно з останньою статистикою, було визначено, що найпоширеніші причини алкоголізму - це Соціальні та психологічні:

Постійне перебування в оточенні людей, які захоплюються регулярним вживанням спиртних напоїв. Проблеми в сім'ї, на роботі, що призводять до стресових ситуацій. Часто людина бачить рішення всіх своїх проблем тільки «в пляшці». Замкнутість в собі, невпевненість.

Доступність спиртних напоїв, які продаються практично в кожному магазині. Безробіття, низький соціальний статус. Крім усього перерахованого вище, не варто забувати про спадковість. Пасивний алкоголізм - це, коли вагітна жінка вживає алкоголь. В результаті ще не народжена дитина стає учасником пасивного алкоголізму.

Але далеко не завжди рішення сімейних проблем, проблем на роботі призводить до того, що людина з легкістю відмовляється від такого життя. За цей час вже встигає виробитися звичка, яку називають залежністю. В такому випадку не обійтися без допомоги кваліфікованих фахівців.

Правильний підхід до лікування алкоголізму

На сьогоднішній день існує величезна кількість методик лікування від алкогольної залежності. В першу чергу фахівці пропонують анонімну консультацію, завдяки якій вдається налагодити зв'язок і вибудувати довірчі відносини між пацієнтом і лікарем.

Далі, необхідно пройти такі етапи:

Детальне вивчення проблеми кожного пацієнта. Фахівцеві важливо зрозуміти всю серйозність проблеми: яка кількість пацієнт випиває, який алкоголь вживає, коли саме йому хочеться випити. Збір анамнезу. Спеціаліст оцінює психо-емоційний і фізичний стан свого пацієнта. На основі всіх отриманих даних лікар складає індивідуальну схему лікування для хворого.

Лікування алкоголізму починається один раз, і триває все життя. Головне-це розуміння того, що лікування немає. У пацієнта є вибір - або абсолютна тверезість до кінця свого життя, щастя і здоров'я! Або потурання миттєвому бажанню випити - і повільне вмирання у всіх сенсах.

Кожна людина має право на вибір. І тільки він може зробити цей вибір!

Завдання нарколога-допомогти пацієнтові зробити цей єдино правильний, розумний вибір. Це перший і найголовніший крок у вирішенні проблеми. Але для того, щоб зробити цей крок, необхідно привести мозок до тверезого стану, щоб він міг прийняти правильне рішення.

Саме це завдання вирішує наше відділення! У складі мульти дисциплінарної команди наркологів, ппсихіатрів, реаніматологів, під постійним наглядом професійних медсестер досягти стану тверезості. А далі, не менш складний етап під час лікування алкоголізму є грамотна реабілітація, що дозволяє позбутися від психологічної залежності, а також змінити психічний стан пацієнта.

У такій ситуації не обійтися без професійної психологічної допомоги. Адже важливо сформувати певну мотивацію для людини, якій складно сказати «ні» своєму бажанню вживати спиртні напої. Розробка спільного плану реабілітації. І у нас є всі можливості для розробки та реалізації цього плану.

Тривалість лікування безпосередньо залежить від стадії (занедбаності проблеми) хвороби і бажання пацієнта змінювати своє життя в кращу сторону.