Loading color scheme

Лікування психозів внаслідок вживання стимуляторів

Під психозом прийнято розглядати одну з поширених форм психічного розладу людини, яке зустрічається в наркологічній практиці. В результаті якого є грубі порушеннями психіки у вигляді порушень сприйняття-галюцинацій (коли пацієнт бачить, чує, відчуває те, чого насправді немає або марення), і порушень орієнтування в місці і часу. У цьому стані людина становить небезпеку для себе і оточуючих, по скільки може здійснювати небезпечні дії в структурі сюжету своїх психотичних переживань. Цей стан дає підставу для примусової госпіталізації без згоди пацієнта! Такий стан може бути самостійним захворюванням або наслідком іншого захворювання.

Залежно від цього буде потрібно скласти поетапну схему лікування пацієнта. Лікування психозу направлено в першу чергу на забезпечення безпеки для пацієнта і оточуючих. І для цього необхідна наявність персоналу, навченого роботі з такими пацієнтами. По друге-це максимально швидке купірування психотичного порушення спеціальними психотропними препаратами. І тут величезне значення має професіоналізм наших співробітників і постійний моніторинг стану хворого!

Саме наркологічний диспансер №1 в Києві відповідає цим критеріям! Цілодобове спостереження висококваліфікованих лікарів, медсестер, молодших медпрацівників, готові запропонувати комплексне лікування і допомогу в реабілітації для людей, у яких відзначають психічні розлади. Персонал наркологічного відділення №1 забезпечує пацієнту максимально швидкий і безпечний вихід з психозу. Досвід роботи більше 30-ти років і десятки тисяч пролікованих пацієнтів.

Основні причини психозу

З урахуванням певних причин появи такого захворювання, психоз може бути трьох типів:

1. Ендогенний або внутрішній. Такий психоз виникає в результаті збоїв, які відбуваються в організмі людини: спадковість, шизофренія, вікові зміни, неврологічні порушення і інше.

2. Екзогенний або зовнішній. Психоз виникає в результаті стресових ситуацій, перенесених інфекційних захворювань або серйозної інтоксикації організму (алкоголь, наркотики, лікарські препарати).

3. Органічний. Основна причина психічних розладів полягає в органічних змінах, які відбуваються в мозку. Це може бути пов'язано з пухлинами, крововиливами або отриманими травмами.

При визначенні конкретного терапевтичного методу лікарі звертають увагу на причини психозу, його наслідки.

Як розпізнати психоз: головні причини

Визначити психоз на ранніх стадіях буває достатньо складно, адже це захворювання розвивається поступово. Перше, що можна помітити - зміни в характері і звичному поведінці людини. Все це плавно переростає в серйозні проблеми у вигляді галюцинацій і неконтрольованої агресії.

Основні симптоми:

 • з'являється дратівливість, яка виникає навіть при дріб'язкових ситуаціях;
 • починаються проблеми зі сном;
 • відзначають різкі перепади настрою;
 • поганий апетит;
 • відсутність інтересу до всього що відбувається в світі, в свою сім'ю;
 • з'являються незрозумілі страхи;
 • людина повністю закривається в собі і не бажає контактувати зі своїми рідними та близькими;
 • марення, відчуття постійного стеження.
 • Все це призводить до того, що людина не може самостійно впоратися з проблемою і потребує підтримки своїх рідних і кваліфікованих лікарів.

  Діагностика і лікування

  Діагноз для пацієнта встановлює психіатр-нарколог, а процес діагностики здійснюється з урахуванням основної картини розлади. При цьому лікар проводить опитування не тільки пацієнта, але і його рідних. Іноді для отримання точного діагнозу необхідно поспостерігати за пацієнтом протягом декількох днів.

  У Наркологічному відділенні №1 пацієнтові запропонують комфортні умови для подальшого лікування психозу і поступового одужання. Весь процес лікування відбувається під контролем досвідчених фахівців, які допоможуть повернути людину до його нормальної звичного життя в соціумі.